Sportif Özgeçmiş

  • 1963 Cimnastik Sporuna başlama yılı, Ankara Mustafa Kemal Lisesi Yenimahalle, Beden Eğitimi Öğretmenim Turgut Kurdaş’ın yönlendirmesiyle.
  • 1964 ilk yarışma Cumhuriyet kupası Adana Spor Salonu.
  • 1965 Türkiye Cimnastik Şampiyonası Yıldızlar 3. Ankara Yaşar Doğu Spor Salonu
  • 1966 Türkiye Cimnastik Şampiyonası Yıldızlar 1. Ankara Yaşar Doğu Spor Salonu
  • 1968 Adapazarı ve İzmit salonlarının açılış gösterileri.
  • 1968 Bahar Kupası Konya
  • 1969 Türkiye Şampiyonası II. Kategori 3. İstanbul  Kadıköy Halk Evi
  • 1969 Türkiye Liseler 2. Konya Spor Salonu
  • 1970 Almanya-Türkiye  ortak kampı Frankfurt Turn Schule.
  • 1970 Almanya Türkiye karşılaşması Schulzbach
  • 1970 Dünya Şampiyonası Lyubliana (Yugoslavya) Slovenya, zorunlu ve serbest yarışmalar.
  • 1970 Antrenörlüğe başlama (Bahçelievler Deneme Lisesi)
  • 1971 Türkiye Şampiyonası 1. Ankara (4 alet 1. 2 alet 2.)
  • 1972 Antrenör kursu I. Kademe
  • 1972 Türkiye Şampiyonası 1. Ankara (4 alet 1. 2 alet 2.)
  • 1972 Kadrolu antrenörlüğe başlama
  • 1973 Antrenör Kursu II. Kademe Kursu.
  • 1973 Hakem Kursu
  • 1973 Türkiye Şampiyonası 1. Ankara (4 alet 1. 2 alet 2.)
  • 1973 Cumhuriyetin 50. Yılı Sporcusu
  • 1973 Balkan şampiyonasına Ülkemizin ilk katılışı. Sf Gheorghe Romanya
  • 1974 Antrenör kursu 3. kademe (Kurslar birincisi)
  • 1974 Türkiye Şampiyonası 1. Ankara (4 alet 1. 2 alet 2.)
  • 1974 Yılın Sporcusu
  • 1974 Bulgaristan Türkiye ortak kampı Sofya Diana Bat
  • 1974 Balkan Şampiyonası Zorunlu ve serbest yarışma Hvar adası Yugoslavya sporcu olarak son yarışma
  • 1976 Harp okulları ve Askeri Liseler Türkiye şampiyonu (Deniz Harp okulu ve Deniz Lisesi Antrenörü)
  • 1976 Dünya Deniz Pentatlon Şampiyonası (Hakem)
  • 1976-1980 İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu Cimnastik Antrenörü,
  • 1976-1979 Eczacıbaşı Spor Kulübü Cimnastik Antrenörü
  • 1981 Uluslararası Hakem Kursu Ankara
  • 1981-1987 Milli takım antrenörü
  • 1981 Uluslararası Cumhuriyet Turnuvası Giresun, (Antrenör)
  • 1981 Balkan Şampiyonası Serez Yunanistan (Antrenör)
  • 1982 Avrupa Gençler Şampiyonası Ankara (Hakem)
  • 1983 Balkan Büyükler Şampiyonası İstanbul (Hakem)
  • 1983 Balkan Gençler Şampiyonası Haskova Bulgaristan (Hakem)
  • 1984 Gymnasiade Floransa İtalya (Hakem)
  • 1984 Avusturya Türkiye Karşılaşması İstanbul, Kuleli Askeri Lisesi (Antrenör)
  • 1984 Balkan Büyükler Şampiyonası Arad Romanya (Antrenör)
  • 1985 Avrupa Büyükler şampiyonası Oslo, Norveç Ülkemizin ilk katılımı. (Antrenör)
  • 1985 Balkan Büyükler Şampiyonası Atina Balkan takım üçüncülüğü (Antrenör)
  • 1985 Uluslararası Gençler Cimnastik Kampı ve Antrenör Kursu Saarbrucken Almanya (Antrenör)
  • 1985 Uluslararası Antrenör Kursu Maglingen İsviçre
  • 1984 – 1987 Cimnastik Federasyonu Teknik komite üyesi
  • 1986 Uluslararası 1. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1986 Romanya Turnuvası Plioesti (Antrenör)
  • 1986 Peter Tulit Gençler Turnuvası Macaristan (Antrenör)
  • 1987 Avrupa Büyükler Şampiyonası Moskova (Antrenör)
  • 1987 Uluslararası 2. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1988 Gymnasiade Barselona İspanya (Hakem)
  • 1988 Uluslararası 3. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1988 Saddam Turnuvası Bağdat Irak (Hakem)
  • 1989 Balkan Gençler Şampiyonası İzmir (Yarışma Yönetmeni)
  • 1989 Uluslararası 4. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1989 Avrupa Cimnastik Birliği Kongresi  Prag (Delege)
  • 1989 Uluslararası Hakem Kursu Sofya
  • 1990 Avrupa Büyükler Şampiyonası Lozan İsviçre (Hakem)
  • 1990 Uluslararası 5. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1990 Uluslararası Hakem Semineri Paris Fransa (Delege)
  • 1990 Uluslararası Cimnastik Federasyonu Kongresi Frankfurt (Delege)
  • 1990 Avrupa Cimnastik Birliği Kongresi Viyana Avusturya (Delege)
  • 1991 Avrupa Gençler Şampiyonası Atina Yunanistan (Hakem)
  • 1991 Uluslararası 6. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1992 Avrupa Büyükler Şampiyonası Budapeşte Macaristan (Hakem)
  • 1992 Uluslararası 7. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1992 Avrupa Cimnastik Birliği Kongresi Lozan İsviçre (Delege)
  • 1992 Uluslararası Cimnastik Federasyonu Kongresi Barcelona Salou (Delege)
  • 1993 Uluslararası Hakem Kursu Sofya
  • 1993 Akdeniz Oyunları Monpelier Fransa (Hakem)
  • 1993 Uluslararası 8. Boğaziçi Turnuvası Yarışma Yönetmeni
  • 1993 Balkan Şampiyonası Veliko Tırnova Bulgaristan (Hakem)
  • 1993 Avrupa Cimnastik Birliği Kongresi Braşov Romanya (Delege)
  • 1994 Dünya Şampiyonası Brizbane Avustralya (Hakem)
  • 1995 Uluslararası Çocuk ve Spor Festivali Antalya (Genel Direktör)
  • 1995 Dünya Şampiyonası Sabae Japonya (Hakem)
  • 1996 Uluslararası Cimnastik Kongresi Atlanta USA (Delege)
  • 1997 FIG Scientific Symposia Berlin Almanya
  • 1997 Uluslararası Hakem Kursu Bükreş
  • 1999 Uluslararası Ritmik Cimnastik Turnuvası İsrail (Ekip Lideri)
  • 1999 Avrupa Genç Bayanlar Şampiyonası San Petersburg, Rusya (Ekip Lideri)
  • 2000 Avrupa Genç Bayanlar Şampiyonası Paris (Ekip Lideri)
  • 2002 Avrupa Bayanlar Şampiyonası Patras Yunanistan (Ekip Lideri)
  • 1987- 1997 Cimnastik Federasyonu Teknik Komite Başkanı
  • 1997-2004 Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi- Asbaşkanı
  • 2006- Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi
  • 2007 Avrupa Üniversiteler Beach Volleyball Şampiyonası Valencia İTALYA(Ekip Lideri)
  • 2007 Universiade Bangkok TAYLAND (Genel idareci)
  • 2007 EUSA Kongresi Belgrad SIRBİSTAN
  • 2008 Avrupa Üniversiteler Beach Volleyball Şampiyonası Antalya (Yarışma Direktörü)
  • 2008 Dünya Üniversiteler Beach Volleyball Şampiyonası Hamburg (Ekip Lideri)
  • 2009 Universiade Winter Universiade Harbin ÇİN (Gözlemci)
  • 2009 Universiade Belgrad SIRBISTAN (Genel İdareci)
  • 2009 FISU Yarışma Direktörleri Semineri Brüksel
  • 2010 Dünya Üniversiteler Beach Volleyball Şampiyonası Alanya(Yarışma Direktörü)
  • 2010 Dünya Üniversiteler Hentbol Şampiyonası  Niyegharaz MACARİSTAN (Ekip Lideri)
  • 2011 Winter Universiade Erzurum (Ekip Lideri)
  • 2011 Summer Universiade Shenzen ÇİN (Ekip Lideri)
  • 2013 Summer Universiade Kazan TATARSTAN(Ekip Lideri)
  • 2015 Winter Universiade Sbrske Pleso SLOVAKYA (Ekip Lideri)
  • 2015 Summer Universiade Gwangju KOREA (Ekip Lideri)
  • 2017 EUSA Beach Volleyball SPLIT (Ekip Lideri)
  • 2017 Summer Universiade TAIPEI (Ekip Lideri)